Saadet Partisi İstanbul Adayı: Camide ‘teröristler’ denilerek saldırıya uğradık

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar, iktidar temsilcilerinin yalan beyanlarla toplumu kutuplaştırdığını söyledi.

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar, iktidar mensuplarının milleti kutuplaştıran yalan beyanları sebebiyle iki gün önce cami avlusunda saldırıya uğradıklarını söyledi. Gökçınar, “Camiiye girerken bize ‘vatan hainleri, teröristler! diye bağırdılar. Çıkışta saldırıya uğradık.” dedi.

Saadet Partisi’nin İstanbul Adayı Necdet Gökçınar, Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına konuk oldu. AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Saadet Partisi İstanbul’da aday çıkarmadı. CHP, İYİ Parti ve HDP’yle ittifak yapıyor.” sözlerinin hazırlatılması üzerine Gökçınar, hiç bir partiyle ittifak kurmadıklarını söyledi. İktidar temsilcilerinin bilerek ve isteyerek yalan söylemeye devam ettiğini anlatan Gökçınar, “Hiç bir partiyle ittifak yapmadık. Kendi adaylarımızla yarışıyoruz. Böyle bir durumda hala ısrarla bizim başka partilerle ittifak yaptığımızı söylüyorlar.” ifadelerini kullandı.

BU YAZI DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR http://www.tr724.com/bu-tornadan-ne-cikar/

CAMİ AVLUSUNDA SİVİL POLİSİ DARP ETTİLER

İktidar temsilcilerinin milleti birbirine düşman eden üslubunun tabanda çok ciddi sorunlara yol açtığını anlatan Necdet Gökçınar, “Böyle olunca ne oluyor biliyor musunuz; İki önce Sancaktepe’de seçim programındaydık. Öğle vakti namaz için merkezi bir camiye gittik. Camiye girerken arkamdan ‘Vatan hainleri, utanmazlar, teröristler! Siz ne yüzle buraya geldiniz’ diye bağırdıklarını duydum. Ama asıl arbede çıkışta yaşandı. Namazdan çıkarken ısrar üzerine caminin avlusunda çay içtik. Orada bir sivil polisi darp ettiler. Cami avlusunda! Siz her gün böyle derseniz (yalan ifadelerle milleti tahrik ederseniz), aşağıda da böyle tepkiler olur! Siz kutuplaşmayı tahrik ediyorsunuz. Yöneticilerin üslubuna dikkat etmesi lazım. Kucaklayıcı olması lazım. Sancaktepe’deki o ayrıştırmanın uç vermesi çok üzücü bir durum. Hukuki işlemlere başladık.” diye konuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin