‘Patates, biber, marul satmaya başladık; mercimek bulgur da satacağız!’

Ekonomideki kötü gidişat çarşı pazara yansıyınca AKP, pazarcı ve esnafa rakip oldu. Belediyeler eliyle sebze meyve satılmaya başlanmasını övgüyle anlatan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Patates, domates, biber, marul, ıspanak. Ne oldu? Bugünden itibaren Ankara, İstanbul başladık. Şimdi direkt olarak bu ürünleri satmaya başladık. Şimdi fiyatlar yarıya indi daha da inecek ve bunlarla kalmayacağız. Pirinç, bulgur, mercimek hepsi” dedi.

Erdoğan konuşmasının bir bölümünde ise, “Şimdi bölgesinde ve dünyada sürekli yükselen bir Türkiye var.” ifadelerini kullandı.

Ankara Sincan Lale Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, şunları söyledi:

Belediyecilik AK Parti’nin işidir. Biz milletimizin karşısına eserlerimizle çıkıyoruz.

İzmir Körfezi pislikten geçilmiyor. Aynı ben İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni aldığım dönemdeki Haliç gibi. Ben inanıyorum ki İzmirli kardeşlerimiz İzmir’i AK Parti’ye verecekler ve Nihat kardeşimle İzmir pırıl pırıl olacak.

Ülkemizi 3,5 kat büyüttük. Önümüzdeki günlerde Ankara’daki şehir hastanesinin açılışını yapacağız. Ankara’daki şehir hastanesi Türkiye’nin en büyüğü oalcak. Ardından Etlik’i de açacağız. Böylece iki tane dev şehir hastanesine Ankara kavuşmuş olacak.

Türk milletinin bir özelliği var. Herkes saldırıya uğradığında köşesine çekilir. Biz ise tam tersine silkelenip kendimize geliriz. Daha büyük adımlar için toparlanırız.

Şimdi bölgesinde ve dünyada sürekli yükselen bir Türkiye var.

Maalesef fırsatçılar her yerde ve her dönemde olduğu gibi bu dönemde de işe koyuldular. Fırsatçı bir anlayışla kene gibi milletimizin sırtına yapışanlara meydanı bırakmayacağız.

Fırsatçı, kur gerilediği halde aynı etikette ısrar edendir. Fırsatçı, elinde malı olduğu halde fiyatlar yükselsin diye stokçuluk yapandır.

Patates, domates, biber, marul, ıspanak. Ne oldu? Bugünden itibaren Ankara, İstanbul başladık. Şimdi direkt olarak bu ürünleri satmaya başladık. Şimdi fiyatlar yarıya indi, daha da inecek ve bunlarla kalmayacağız. Pirinç, bulgur, mercimek hepsi.

Üç kuruş fazla kazanmak veya üç oy fazla almak için koskoca ülkenin sırtına hançer saplamaktan çekinmeyenlerin dersini kim verecek?

31 Mart akşamı bunlara Osmanlı tokadına var mıyız?

Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi meydanlarda, sokaklarda kuruldu. AK Parti ve MHP el ele verdiler ve Cumhur İttifakı’nı en ideal yere taşıdılar.

İşte darbe gecesi milletimizin istiklaline ve istikbaline birlikte sahip çıktığımız MHP ile birlikte kurduğumuz ittifakı seçim sandığına da taşıdık. Cumhur İttifakı’nın temelinde rabiamız vardır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin