Mısıroğlu bu kez CHP’lileri dinsiz ilan etti; ‘Türkiye batarsa batsın’ dedi

AKP’nin el üstünde tuttuğu Kadir Mısıroğlu, yine skandal sözler sarf etti. CHP’lileri ve oraya oy vermeyi ‘dinsizlik’ olarak tarif eden Mısıroğlu, “Şeriat gelsin de isterse Türkiye batsın ben razıyım” dedi. Erdoğan’a oy istedi.

‘HALK PARTİYE OY GİDERSE DİNSİZLERE GİDER!’

Daha önce Atatürk’e, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve Necip Fazıl Kısakürek’e hakeretleriyle gündeme gelen Kadir Mısıroğlu, sandığa gidilmemesi durumunda, “Oylar Halk Partisi gibi dinsizlere gider” diyerek CHP’lilere hakaret etti. Erdoğan’a oy isteyen Mısıroğlu, ‘Tayyip Beyi desteklemek budur’ diye sözlerini tamamladı.

Mısıroğlu,Türkiye’ye şeriatın tam anlamıyla gelmesi için biraz daha zamana ihtiyaç olduğunu söyledi. Mısıroğlu, “Şeriat gelsin de isterse Türkiye batsın, ben razıyım. Kafir olarak ölmek başka, zulüm altında mümin olarak ölmek başka şeydir” ifadesini kullandı.

‘TÜRKİYE BATARSA BATSIN, BEN RAZIYIM!’

Mısıroğlu, 24 Haziran 2018 seçimlerinde bir televizyon kanalında, sokak röportajına katılan vatandaşların, AK Parti’ye yol ve köprü yaptığı için oy verdiklerini söylemelerini şu sözlerle eleştirdi:

“Demiyor ki dindar olduğu için rey verdim. Şeriat gelsin de isterse Türkiye batsın ben razıyım. Kafir olarak ölmek başka, zulüm altında mümin olarak ölmek başka şeydir. Onun için, İslam gelsin. Diyorlar ki, ‘Batar Türkiye…’ Tamam batacağını kabul etsem bile ben razıyım. Siz razı olmayın. Müslümanların, İslam’a en yakın kimi görüyorsa ona oy vermeleri vaciptir.”

“HALK PARTİSİNE OY ATANLAR GİBİ DİNSİZLER”

Muhafazakar kesimin sandığa gitmemesinin ahmaklık savunan Mısıroğlu, şunları söyledi:

“Müslümanlar sandığa gitmedi diyelim. Böyle düşünenler var. Bu ahmaklık olur. Sandığa rey atanların reyi ile bir hükümet teşekkül eder. Bu atılan reylerin çoğu da Halk Partisi gibi dinsizlerin olduğu için onlar iktidar olur. Bu mu daha iyi, yoksa biraz İslam’a meyil edeni tutup da neticeye bir adım daha yaklaşmak mı iyi?”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin