AKP’li belediye çim biçme ihalesine 2 milyon lira ödemiş!

Kocaeli’nde küçük bir ilçenin AKP’li belediyesinin çim biçme işi için 2 milyon TL ödediği ortaya çıktı.

İyi Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan Kocaeli’de bir ilçe belediyesinin çim biçme ihalesine 2 milyon lira ödediğini iddia etti. Türkkan meclis konuşmasında kısa süre AKP’li vekil Radiye Sezer Katırcıoğlu ile de tartıştı.

Konuyu TBMM gündemine taşıyan İyi Parti TBMM Grup Başkan Vekili, Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, yapılanlara “yazıklar olsun” diye tepkisini gösterdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) dün gerçekleştirilen oturumu Kocaelili milletvekillerinin tartışmasına sahne oldu. AKP’li vekil Radiye Sezer Katırcıoğlu, Lütfü Türkkan’ı Gölcük söylemleri nedeniyle eleştirdi, Türkkan’dan aynı sertlikte bir cevap geldi.

Milletvekili Türkkan, “Geçen gün Kocaeli’de bir ilçe belediyesiyle ilgili elime bir belge geldi. Ufacık ilçenin sadece çim biçme ihalesine 2 milyon lira vermişler. 2 milyon liraya Türkiye’nin çimini biçersiniz ya, ufacık bir ilçenin çim biçme işini 2 milyon liraya vermişler. Yazıklar olsun! Bu memleketin evlatları akşam yorganın altına aç girerken o 2 milyon lirayı onlara aktaran zihniyete yazıklar olsun!” dedi.

DEVLETİ SOYMANIN ADI AĞAÇ DİKMEK

AKP’nin Gölcük’te ağaç katliamını sürdürdüğünü dile getiren Türkkan, “Gölcük halkı bundan rahatsızdır. Gençleştirmek değildir bu, bunun ismi ağaç katliamıdır. Sadece Gölcük’te değil ki, bütün Türkiye’de ağaç katliamı yapıyor. Adalet ve Kalkınma Partisinin en mümeyyiz vasfıdır ağaç katliamı yapmak. “Biz yerine ağaç ekiyoruz.” lafı nedir biliyor musunuz? O memleketi, devleti soymanın bir başka yoludur çünkü ağaç sayılamayan bir ihaledir. “Her yere çiçek, ağaç ekiyoruz.” diye -bakın belediyelere de- en çok ihale yolsuzlukları ağaç ve çiçek ekme işlerinde olmuştur.” diye konuştu.

 

 

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin