ABD’li senatör: Maduro’yu destekleyen ülkeler bizi şaşırtmıyor, hepsinde yolsuzluk var, demokrasi yok

ABD’li Senatör Marco Rubio, Venezuela lideri Nicolas Maduro’yu destekleyen ülkelerin kendilerini şaşırtmadığını belirtti. Rusya ve Türkiye gibi ülkeleri örnek veren Rubio, “Hepsinde yolsuzluk var. Hiçbirinde demokrasi yok. Milyarlarca dolar borçları var.” dedi.

nbcmiami.com’da yer alan habere göre, Floridalı Senatör Rubio, dün birçok siyasetçi gibi Kolombiya-Venezuela sınırına giderek Venezüella Millet Meclisi üyeleri ile görüştü. Ülkede devam eden ekonomik ve siyasi krizi değerlendirirken, ABD’nin Venezuela halkına gönderdiği insani yardımlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

“Maduro, yardımı engelleyerek insanlık suçu işliyor”

Cumhuriyetçi Partili Marco Rubio, ABD’nin gönderdiği insani yardıma izin verilmesi gerektiğini belirtti. Ancak sosyalist lider Maduro’nun halk için gönderilen gıda ve diğer malzemeleri almayarak ‘insanlık suçu işlediğini’ söyledi. Ayrıca, ona destek verenlerin de aynı suça ortak olacağını belirtti.

“Hepsi, bu yolsuzluk yapılan rejimden para almak istiyor”

Rubio, Venezuela lideri Nicolas Maduro’yu destekleyen ülkeler hakkında da bir değerlendirme yaptı. Rusya, Çin, Türkiye ile çok sayıda Asya ve Afrika ülkesinin hala Maduro’yu destek verdiğini ifade eden Rubio şöyle konuştu:

“Maduro’yu destekleyen ülkeler bizi şaşırtmıyor. Hepsinde yolsuzluklar var ve hiçbirinde demokrasi yok. Çoğunun milyarlarca dolar borcu var ve bu yolsuzluk yapılan rejimden para almak istiyorlar.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin